Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիա
Դավիթ Նալբանդյանը Գերմանիայում ավելի հաջող ելույթ ունեցավ, քան Իտալիայում:
Մայիսի 5-11-ն Իտալիայում կայացած «Մասթերզ» մրցաշարում իր անհաջող ելույթից հետո, Դավիթ Նալբանդյանը բարելավեց իր խաղը Գերմանիայի Համբուրգ քաղաքում ընթացող «Մասթերզ» մրցաշարում, որն ավարտվելու է կիրակի օրը:
Ութերորդ համարի տակ ցանված Նալբանդյանը դուրս եկավ քառորդ եզրափակիչ՝ հաղթելով 9-րդ համարի տակ ցանված գերմանացի Ռայներ Շուտլերին՝ 7-6 (3), 6-2:
Շուտլերից առաջ Նալբանդյանն առաջին փուլում պարտության էր մատնել ֆրանսիացի Ժան-Ռենե Լիսնարին (6-3, 6-3), իսկ երկրորդ փուլում՝ Ֆրանսիայի մեկ այլ ներկայացուցիչ Անտուան Դյուպուիին (5-7, 6-2, 6-3):
Քառորդ եզրափակիչում Նալբանդյանը պետք է հանդիպի 15-րդ համարի տակ ցանված չիլիացի Ֆերնանդո Գոնզալեսին, որը հաղթել է մրցաշարի ֆավորիտ Լլեյթոն Հյուիթին:
Մինչդեռ Սարգիս Սարգսյանին Համբուրգի կավե ծածկույթը հաջողություն չբերեց: Առաջին փուլում նա դժվարությամբ՝ 6-7 (4), 6-4, 6-4 հաշվով հաղթեց Դոմինիկ Հրբատիին Սլովակիայից, սակայն երկրորդ փուլում զիջեց շվեյցարացի Ռոժե Ֆեդերերին՝ 1-6, 1-6:
ՊԹԱ աղյուսակը 372 միավորով գլխավորում է Աղասին, որին 307 միավորով կրնկակոխ հետապնդում է իսպանացի Խուան Կառլոս Ֆերերոն:
Նալբանդյանը 89 միավորով զբաղեցնում է 30-րդ տեղը, իսկ Սարգսյանը 64 միավորով՝ 48-րդ տեղը:
Կանանց թենիսի ասոցիացիա
Հռոմում ընթացող ԿԹԱ մրցաշարի առաջին փուլում Շվեյցարիան ներկայացնող Մարի-Գայանե Միքայելյանը 3-6, 2-6 հաշվով զիջեց Սվետլանա Կուզնեցովային Ռուսաստանից:
Ի տարբերություն Միքայելյանի, բուլղարուհի Մագդալենա Մալեևվա-Բերբերյանն առաջին փուլում հաղթանակ տարավ իտալուհի Սիլվիա Ֆարինա Էլիայի նկատմամբ՝ 6-4, 6-4, սակայն երկրորդ փուլում զիջեց սլովենուհի Թինա Պիսնիկին:
ԿԹԱ աղյուսակում Մարի-Գայանե Միքայելյանը 871 միավորով 35-րդ տեղից իջավ 36-րդը:
Մագդալենա Մալեևվա-Բերբերյանը 1624 միավորով զբաղեցնում է 14-րդ հորիզոնականը:
Ֆուտբոլ (Հայաստանի գավաթ)
«Շիրակը» դարձավ Հայաստանի գավաթակիր՝ մայիսի 11-ին 2-1 հաշվով պարտության մատնելով անցյալ տարվա չեմպիոն «Փյունիկին»:
«Փյունիկը» հաշվի մեջ առաջ անցավ, երբ 10-րդ րոպեին Կարլ Լոմբեն խփեց առաջին գնդակը:
Այդ հաշիվը պահպանվեց մինչև խաղի 75-րդ րոպեն, երբ շիրակցի Տիգրան Դավթյանը հավասարեցրեց հաշիվը, իսկ 10 րոպե անց Երվանդ Հակոբյանը խփեց հաղթական գոլը:
Սա «Շիրակի» երրորդ հաղթանակն էր գավաթի խաղարկությունում, որն ի չիք դարձրեց երրորդ տարին անընդմեջ գավաթակիր դառնալու «Փյունիկի» հույսերը: